Fazıl Say’dan Muharrem İnce’ye sert tepki: Muhalefetin oylarına göz dikmiş biri, bu halka kötülük ediyor

Seçimlere sayılı günle kala Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adayı olmak istemesine ve Millet İttifakı’na ait kullandığı sert tabirlere yönelik yansılar de sürüyor.

VİDEOSUNU ALINTILAYIP ZEHİR ZEMBEREK KELAMLAR SARFETTİ

Piyanist Fazıl Say, Twitter hesabından imza sürecinin bitmesine 1 gün kala 100 bin imzaya ulaşan Muharrem İnce’nin bir görüntüsünü alıntılayarak sert yansıda bulundu.

“ALACAĞI OY YÜZDE 2 OLSA NE OLUR, 3 OLSA NE OLUR?”

Say, şu tabirleri kullandı; “Bu kadar kritik bir seçimde, başarmak, aydınlığa varmak da bu kadar yakınken, bir ortaya gelmeyi başarmış bir muhalefetin oylarına göz dikmiş biri. Bu halka kötülük bu. Bilgisizliğe, kültürsüzlüğe , sıradan bir şovmene, bir ikinci RTE olayına oy verecek lüksü yok bu halkın. Alacağı oy %2 olsa ne olur 3 olsa ne olur? Kendi işine mi fayda?Yıllarca, yıllarca koca bir blok oyu yenebilmek için , bir imkansızı başarabilmek için bu denli emek vermiş bir ittifakı yıpratmaktan öteki neye fayda? Korkuyor muşuz ondan.. vayy bee.. Beceri yani korkutmak??”

“VİSKİSİNİ YUDUMLAYANLARMIŞ, SANA NE?”

Muharrem İnce’nin kimi sanatkarlara yönelik kelamlarına de sert çıkan Say, “Kim ulan kelamda sanatçı? Kim? Kime ne diyorsun ? Viskisini yudumlayanlarmış? Sana ne? Kahvemi yudumluyorum ya da su içiyorum sana ne? Ne içeceğimizi bu yaşımızda ne yazacağımızı sana mı soracağız? Korede hayvanat bahçesinde Goril’in kaideleri düzelsin diye 130bin imza var” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir