Kabine’de ana gündem ekonomi! EYT, geçici işçilere kadro…

ANKARA Milliyet – Toplantııda iç ve dış siyaset gündemindeki gelişmeler pahalandırılacak. Başörtüsü ve aile yapısının korunmasına ait anasayasa değişikliği teklifi taslak metni, Meclis’e sevk edilmeden evvel Kabine’de son kere ele alınacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın muhalefet partileri ile yaptığı görüşmelere ait bir sunum yapması ve görüşmelerin akabinde son biçimi verilen teklifin gözden geçirilmesi bekleniyor.

ANA GÜNDEM EKONOMİ

Toplantıda, enflasyonla mücadalede alınan önlemlerin sonuçları, atılacak yeni adımlar, kış devrinde dar gelirlilere yönelik doğal gaz yardımı, elektrik faturası dayanağı ve gibisi çalışmalar görüşülecek. Aralık ayında kamuoyuna açıklanacağı ilan edilen EYT düzenlemesi, kontratlı memurlar ile taşeron ve süreksiz personellere yönelik takım çalışması da ele alınacak. 

RUSYA İLE GAZ MERKEZİ

Toplantıda ayrıyeten Rusya’nın Türkiye’de bir güç merkezi oluşturulması önerisi doğrultusunda yapılan hazırlıklar ile 2023’ün birinci aylarında sisteme verilmesi beklenen Karadeniz doğalgazı ile ilgili çalışma da pahalandırılacak.

İSVEÇ BAŞBAKANI’NIN ZİYARETİ

Toplantıda Finlandiya ve İsveç’in NATO üyelik süreci ile İsveç’in yeni Başbakanı Ulf Kristersson’un yarın Türkiye’ye yapacağı ziyaret de ele alınacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir